12/10/2022 - protokół z zebrania RADY RODZICÓW

Katarzyna Waszczeniuk,

Anna Jordanek

ze strony szkoły J. Kubieniec – dyrektor

1. Wysłuchano przedstawicieli klubu sztuk walki „Sarara Team”, ul. Zakopiańska 72d i ich propozycji darmowych zajęć samoobrony dla dzieci. Szczegóły na stronie klubu www.sararateam.pl..

2. Przyjęto do zaopiniowania przedłożony przez Dyrekcję Program Wychowawczo-Profilaktyczny na rok szkolny 2023-24 wraz z nowym zapisem o ograniczeniu używania smartfonów na terenie szkoły przez uczniów. Przyjęto uchwałę numer 1/23/24 wyrażającą akceptację przedłożonego Programu.

3. Ustalono, że Rada Rodziców przygotuje i wyśle do rodziców wiadomość mającą na celu uświadomienie skali problemu używania smartfonów przez uczniów wraz z instrukcją dotyczącą możliwości stosowania przez rodziców funkcji kontroli rodzicielskiej w urządzeniach swoich dzieci.

4. Dyrektor przedstawił plan organizacji Pikniku Rodzinnego z okazji 30-lecia Szkoły oraz dnia patrona szkoły organizowanego w dn. 18.10.2023 r. Rada Rodziców zgłosiła chęć współuczestniczenia w komitecie organizacyjnym pikniku.

5. Omówiono tematy bieżące: brak rehabilitanta, powrót różowych skrzyneczek do toalet dziewczęcych, szczegóły organizacyjne akcji sprzątania terenu szkoły, możliwość zorganizowania miejsca postojowego ‘Kiss & Ride’ oraz dodatkowego miejsca uprzywilejowanego bezpośrednio od strony ul. Strąkowej.

6. Uzgodniono, że w najbliższych tygodniach Prezydium przygotuje ankietę do rodziców w celu zebrania problemów, pomysłów i tematów, którymi Rada powinna się zająć w bieżącym roku szkolnym.

7. Przyjęto uchwałę numer 2/23/24 dot. przekazania środków w wysokości 120 zł na zakup upominkowych słodyczy dla uczniów las pierwszych z okazji ślubowania.

8. Wybrano nowy skład zarządu prezydium: Michał Kulig – przewodniczący, Krzysztof Piątek wice-przewodniczący, Małgorzata Mojkowska-Gawełczyk – sekretarz (wszyscy „za”)

Koleje zebranie zaplanowano na 09.11.2023 r. o godz. 17:30 w sali 37B.

Zapraszamy.