13/12/2022 - protokół z zebrania PREZYDIUM RADY RODZICÓW

Iwona Chońcia,
Ewelina Dziubińska,
Beata Dereń,
Małgorzata Mojkowska-Gawełczyk – sekretarz.

ze strony szkoły J. Kubieniec – dyrektor.

Omówione tematy:
1. Świąteczne oświetlenie drzewa na dziedzińcu szkoły. Podjęto Uchwałę nr 2/2022/2023 dot. przekazania środków na ten cel do wysokości 783,69 zł, pkt 3 preliminarza.

2. Podsumowano szkolny Dzień Polsko-Ukraiński. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji wydarzenia oraz za hojność darczyńców. Wszystkie zebrane środki zostaną wydatkowane na pomoc w sfinansowaniu udziału uczniów w wycieczkach/wyjazdach klasowych. Indywidualne wnioski o wsparcie (zawierające oczekiwaną kwotę wraz z umotywowaniem) należy przesyłać za pośrednictwem trójki klasowej do Prezydium Rady Rodziców. Wnioski będą rozpatrywane na bieżąco, do momentu wyczerpania środków.

3. Projekt „Dostępna szkoła” – szkoła planuje wykonanie kolejnego zadania, którym jest wyremontowanie toalety. Prace będą realizowane w trakcie ferii zimowych toalety.

4. Szkoła liczy na kolejne środki finansowe z Rady Dzielnicy przeznaczone na remont kolejnych sal lekcyjnych.

5. Remont elewacji budynku szkoły – potrzebne są znaczne środki finansowe, które są w zasięgu tylko Rady Miasta, niestety na razie nie są wprowadzone do budżetu Miasta Krakowa.

6. Poruszono temat wpisywania zadań domowych do Librusa przez nauczycieli przedmiotowych.

7. Kartkówki – zakres tematyczny powinien obejmować materiał z ostatniej lekcji.

8. Powtórka przed sprawdzianem – powinna być obligatoryjna. Zakres powinien być wpisany do Librusa.

9. Basen – wstęp na basen jest tylko w stroju sportowym, pomimo nie ćwiczenia.

10. Rada Rodziców proponuje warsztaty z nauczycielami, samorządem uczniowskim oraz dyrekcją w sprawie zmiany statutu. Przewidywany termin – marzec 2023.

11. Podjęto Uchwałę Nr 3/2022/2023 dot. świątecznego wsparcia uczniów w wysokości 2,000 zł, z pkt. 3.

Koleje zebranie Prezydium Rady Rodziców zaplanowano na 17.01.2023 o godz. 17:30 w sali 37B, zainteresowanych chętnych zapraszamy do udziału w posiedzeniu.

Zapraszamy.