21/03/2023 - protokół z zebrania RADY RODZICÓW

Adam Przybinda,

Ewelina Dziubińska

Magdalena Lewandowska,

Małgorzata Mojkowska-Gawełczyk – sekretarz.

ze strony szkoły J. Kubieniec – dyrektor.

Omówione tematy:

1. Omówienie założeń planu zagospodarowania przestrzennego, w kontekście dawno planowanej drogi wzdłuż Wilgi (ulica Kusocińskiego).

2. Złożono projekt z budżetu obywatelskiego – zajęcia z jazdy na rolkach,

3. Omówiono zasady wolontariatu organizowanego przez szkołę. Dodatkowe punkty można również otrzymać za działalność w harcerstwie, OSP, w stowarzyszeniach ifundacjach, przynosząc zaświadczenie o pracach wykonanych na ich rzecz.

4. Omówiono bezpieczeństwo uczniów na terenie szkoły i w jej pobliżu.

5. Planuje się rozwinięcie sieci monitoringowej, głównie w szatni.

6. Prosimy by rodzice uświadamiali dzieciom, szczególnie nastolatkom, branieodpowiedzialności za swoje postępowanie i zachowanie w stosunku do rówieśników i otoczenia.

7. Omówiono uwagi, które zostały zgłoszone w sprawie funkcjonowania szkolnego sklepiku.

8. Omówiono zmiany w statucie szkoły, na wniosek Kuratorium Oświaty, zmiany dotyczą, m. in. oceniania zachowania, stroju i uczesania, usprawiedliwiania nieobecności. Zmiany będą przedstawione na wywiadówkach.

9. Zaplanowano kolejną akcję sprzątania terenu szkoły „Wyganiamy zimę z SP 158”. Termin 01.04.2023 godz. 10:00, Zapraszamy uczniów i rodziców. Przyjęto Uchwałę nr 7/2022/2023 dot. organizacji wydarzenia w kwocie do 500 zł.

10. Przyjęto Uchwałę nr 8/2022/2023 dot. wsparcia finansowego w kwocie do 2000 zł.

Koleje zebranie Prezydium Rady Rodziców zaplanowano na 25.04.2023 o godz. 17:30 w sali 37B, zainteresowanych chętnych zapraszamy do udziału w posiedzeniu.

Zapraszamy.