17/01/2023 - protokół z zebrania RADY RODZICÓW

Krzysztof Piątek – przewodniczący,
Iwona Chońcia.
Ewelina Dziubińska,
Małgorzata Mojkowska-Gawełczyk – sekretarz.
ze strony szkoły J. Kubieniec – dyrektor.
Przedstawiciele stołówki
Omówione tematy:
1. Stołówka – omówiono z przedstawicielami stołówki rekomendowane zmiany w jadłospisie: wprowadzenie warzyw gotowanych do wyboru, rezygnacja z niektórych połączeń zup i drugiego dania, np. zalewajka i łazanki, utrzymanie podziału na 1 danie mięsne drugie bezmięsne.

2. Kolejnym wyzwaniem inwestycyjnym stojącym przed szkołą jest remont kuchni i stołówki, który musi być sfinansowany z budżetu szkoły. Problemem jest permanentny brak środków.

3. Trwa remont łazienek.

4. Omówiono z Dyrektorem szkoły kwestie trudności w organizacji kilkudniowych wycieczek szkolnych. Istnieje problem z nauczycielami do opieki, ponieważ w świetle obowiązujących przepisów nauczyciel, mimo sprawowania opieki 24 godziny na dobę traci wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe. Opieka podczas wycieczki to odpowiedzialność i praca przez całą dobę, a nauczyciele tracą finansowo, dlatego nie chcą wyjeżdżać.

5. Poruszono problem zakresu kartkówek i sprawdzianów, terminów oceniania prac terminowych i sprawdzianów przez nauczycieli, braku planowania powtórzeń przed sprawdzianami, wstawiania kilku ocen jednego z wielu sprawdzianów i prac terminowych, szczególnie w okresie 7 dni przed wystawianiem ocen śródrocznych, zgłoszono problem z możliwością poprawy ocen z przeprowadzonych w ciągu 7 dni przed klasyfikacją sprawdzianów. W związku z tymi problemami rekomendujemy przywrócenie w statucie zapisów precyzujących zasady przeprowadzania kartkówek i sprawdzianów.

6. Popieramy akcje włączenia się w zbiórkę odzieży dla dzieci z domów dziecka w Ukrainie

7. Podjęto Uchwałę nr 4/2022/2023 dot. przekazania środków na „Zimę w szkole” w wysokości 1.000 zł, pkt 1 preliminarza.

8. Podjęto Uchwałę nr 5/2022/2023 dot. przekazania środków dla Samorządu Uczniowskiego w celu zorganizowania na „balu karnawałowego” w wysokości 1.500 zł, pkt 1 preliminarza.

Koleje zebranie Prezydium Rady Rodziców zaplanowano na 14.02.2023 o godz. 17:30 w sali 37B,
zainteresowanych chętnych zapraszamy do udziału w posiedzeniu.